SeeSrpska

OTVORENA SEZONA KUPANJA U ROGATICI

Sezona kupanja na bazenima u okviru Sportsko-rekreativnog centra „9. januar“ u Rogatici danas je zvanično otvorena, i to znatno ranije nego prethodnih godina.

OTVORENA SEZONA KUPANJA U ROGATICI
FOTO: Ilustracija

Otvaranje bazena obradovalo je Rogatičane, ali i brojne posjetioce iz okolnih opština, kojima će kupališni kompleks predstavljati pravo osvježenje tokom tropskih temperatura koje ovih dana obaraju rekorde za početak ljeta.

Besplatan ulaz za učenike

Utvrđene su i cijene usluga. Dnevna ulaznica u ograđeni krug kupališta iznosi 4 KM, dok sezonska karta košta 20 KM. Cijena korišćenja ležaljke za cijeli dan je 2,5 KM.

Kao vid podrške mladima, Opština Rogatica obezbijedila je besplatan ulaz za učenike osnovnih i srednjih škola koji žive na području ove opštine ili se školuju u nekoj od susjednih opština Republike Srpske, Federacije BiH ili Srbije.

Direktor Centra za kulturu i sport Slaviša Bojović istakao je da su kupačima na raspolaganju čista i higijenski ispravna voda, kao i licencirani spasioci koji ujedno obavljaju i dužnost redara na malom bazenu.

Bojović je zajedno sa zaposlenima u Centru za kulturu i sport uputio apel svim posjetiocima da se prema imovini kupališta odnose odgovorno i domaćinski, te da poštuju kućni red kako bi sezona protekla bez problema i u prijatnoj atmosferi za sve korisnike, piše Glas Srpske.